Në kërkim ndërkombëtar për tentativë vrasje, arrestohet në Tiranë 48-vjeçari turk

Një shtetas turk është arrestuar nga policia e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim për tentativë vrasje.

”Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda në Stamboll, Anadulu, Turqi, e ka dënuar me 3 vjet e 28 ditë burgim, për veprat penale “Pjesmarrje në vrasje”, dhe “Vrasja e mbetur në tentativë”, parashikuar nga Kodi Penal i Turqisë. Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Turqisë”,- njofton policia.tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne