Nis në Tiranë protesta Pro Palestinës!

Dhjetra qytetarë janë mbledhur në sheshin “Skënderbej” për të protestuar kundër genocidit Izraelit në Palestinë.

Me pankarta në duar ata kërkojnë dënimin e genocidit dhe krimeve izraelite në Palestinë. Protestuesit, pritet ti bëjnë thirrje edhe qeverisë shqiptare të dënojë genocidin në Gaza dhe ti kërkojë Izraelit të ndalojë sulmet e përditshme ndaj popullsisë së pafajshme palestineze./gazetaimpakt

https://fb.watch/rTjNoIBBcX/?mibextid=v7YzmG

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne