Bledar Valikaj refuzon te denoj Aleks Perdeden: imam Armand Aliu denoncon islamofobine shteterore kundër Islamit

Sulmet ndaj Islamit dhe muslimanëve nuk kanë të mbaruar. Situata në vend është alarmante ku shteti është pozicionuar në krah të zionistëve, që synim kanë vrasjen dhe dhunimin e muslimanëve.

Arestimet e hoxhallarëve dhe besimtarëve, tradhëtitë në mesin e besimtarëve, largimin e Shqipërisë nga Konferenca Islamike e deri te ofendimet e shumta janë ajo cfarë qeveria e islamofobit Rama bën kundër muslimanëve shqiptarë.

Së fundmi Armand Ali ka bërë publik një kallëzim penal për një ekstremist katolik ku ky kallzimi penalka  rënë në pjesë për ta hetuar pinjollit të dinastisë Felaj, OPGJ-së Bledar Valikaj i cili me urdher nga lart eshte katapultuar ne postin e prokurorit por pa kaluar me pare ne siten e vetingut te Reformes Sorosiane ne Drejtesi. Kujtojmë që islamofobia Ermonela Felaj bashkë me burrin e saj Bledar Valikaj janë ata që kanë burgosur dhe dënuar muslimanët shqiptarë ku deputetja është dhe mbështetëse e xhihadit muxhahedin në Shqiperi.

Statusi i Armand Ali ne Facebook:

#Apelim_publik
Pas ofendimit me te rende qe mund ti behet cdo muslimani (duke cenuar Kur’anin librin e Allahut dhe pejgamberin e Tij me te nderuar Muhamedin sal-lAllahu alejhi ue sel lem) vendosa te beja nje kallezim penal ndaj ekstremistit katolik Aleks Perdeda. Nuk e bera kete kallzim sepse besoja te drejtesia shqiptare pasi i jam i bindur qe ajo nuk funksionon kur ceshtja ka te beje me besimtaret muslimane. E bera per ta pasur nje argument me shume ne arkiven e provave qe vertetojne politikat anti-islame qe rregjimi Rilindas po zbaton ne Shqiperi.
Kallzimi im penal i ra ne pjese per ta hetuar pinjollit te dinastise Felaj, OPGJ-së Bledar Valikaj i cili me urdher nga lart eshte katapultuar ne postin e prokurorit por pa kaluar me pare ne siten e vetingut te Reformes Sorosiane ne Drejtesi.
Prokurori filloi shqyrtimin e ceshtjes dhe i referoi ceshtjen organeve te drejtesise italiane pasi ekstremisti katolik eshte me banim ne Bolonja te Italise. Policia italiane e thirri per ta pyetur dhe ai filloi te rreshtoje genjeshtrat e rradhes duke treguar se celulari i kishte humbur, profilet e facebookut dhe instagramit po ja perdornin te tjeret, kishte kerkuar zevendesimin e kartes sim, e respektonte shume frne islamike pasi ai bashkejton me nje praktikante muslimane etj etj. Pasi mori lajmerimin e thirrjes ai e mbylli perkohesisht profilin e facebookut. Autoritetet italiane pa humbur kohe vertetuan se deklarimet e tij ishin genjeshtra, se ai nuk kishte kerkuar asnje zevendesim karte te humbur dhe se profili i tij i mbyllur perkohesisht ishte ne administrimin e vete atij gjate periudhes per te ciken ben fjale ceshtja penale. Ai me pas e ka hapur perseri te njejtin profil dhe ka vazhduar te postoje duke treguar se ai dhe vetem ai e administron ate profil.
Genjeshtrat e tij qe u hodhen poshte nga autoritetet italiane nuk i mjaftuan prokurorit Valikaj. Prandaj ai vendosi pushimin e ceshtjes.
Sapo me erdhi njoftimi per pushimin e ceshtjes, direkt te nesermen e apelova kete vendim. Pas disa muajsh dhe largimit te gjykatesit te pare qe u shkarkua nga vetingu, sot me ne fund gjykatesja Arnisa Kelliçi i vendosi vulen pushimit te ceshtjes nga rilindasi Bledar Valikaj. Ndoshta sipas saj nuk ka asgje te keqe nese ne rrjetet sociale, privatisht ofendon dhe nxit urrejtjen fetare por duhet qe kjo te behet publikisht.
Kur te marr ne dore zbardhjen e vendimit, inshaAllah do ta publikoj edhe arsyetimin e saj. Edhe ate vendim do ta ankimoj perseri dhe nuk do ta le pas dore kete ceshtje e cila eshte nje nga dhjetera apo qindra raste kur ekstremistet kaltolik shqiptare nxitin urrejtjen fetare dhe ofendojne ne format me te renda besimtaret muslimane apo bejne thirrje per dhunim, debim apo vrasjen e tyre. Por deri me sot, (anti)terrori, prokuroria dhe gjykata shqiptare nuk e ka vene para pergjesgjesise askend prej tyre. Nderkohe nga mesi i besimtareve muslimane jane denuar persona vetem pse shkruajten ne facebook “Allahu e shkaterrofte Izraelin” per shkak se vret gra e femije te pafajshem./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne