Partia Socialiste miraton emrat për komisionet hetimore, ja kush do t’i drejtojë

Partia Socialiste ka miratuar emrat që do të drejtojnë dy komisionet hetimore për të cilat është rënë dakord me opozitën.

Emrat e drejtuesve të dy komisioneve, me krijimin e të cilave i jepet fund stopimit të jetës parlamentare.

Nënkryetar i Komisionit Hetimor të Kuvendit për Shërbimin Publik të Sterilizimit dhe Shërbimin Publik të Check-Up në Shëndetësi, do të jetë Plarent Ndreca.

Ndërkohë Komisioni Hetimor i Kuvendit për Trajtimin e të Dhënave të Sistemit TIMS, do të ketë nënkryetar Toni Gogun./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne