Shqiperia

Përfundon numërimi në tre qytete, ja rezultatet

Ka përfunduar numërimi i votave në tre qytete.

Referuar të dhënave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Puka, Libohova dhe Memaliaj janë tre qytetet ku janë mbyllur numërimet dhe fituese është Partia Socialiste.

Memaliaj rezultati:

PS- 4036

PD- 1408

LSI-1200

Rezultatet në Libohovë:

PS- 1484 vota/ 52.16%

PD- 897 vota/ 31.5%

LSI- 419 vota/ 14.73%

Bashkia e Pukës :

PS ka marrë 4287 vota

PD 1333 vota

LSI 597 vota

PSD 309 vota (Doshi)

LIBRA 12 vota

PDIU 70 vota

OPINIONE