Protestuesit vendosin Erion Veliajn “e burgosur” brenda koshit të mbeturinave (Video)

Ka nisur protesta para bashkisë së Tiranës, e thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Pranë podiumit ku qytetarët, figurat e teatrit dhe politikës mbajnë fjalën e tyre, është vendosur një kukull e maskuar me rroba të burgosuri dhe me foton e Veliajt.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne