Rama do ti bëjë qejfin SHBA, SPAK i akuzon Gratë që ktheu nga Siria për “Pjesmarrje në organizata terroriste”

Dy vite më parë kryeministri islamofob Edi Rama u mburrej shqiptarëve se falë përpjekjeve të tij u riatdhesuan në vend gratë që Iu bashkuan luftës në Siri.

Mirërpo dardha e ka bishtin mbrapa.

Pasi i bëri qejfin Amerikës herën e parë, Rama kërkon të mbulojë skandalet e qeverisë së tij në kurriz të muslimanëve.

Edi Rama, me SPAK-un e tij kërkon ti burgosë në shqipëri ato që shpëtoi nga kampet në Siri.

SPAK me urdhër të Ramës i akuzon gratë për pjesmarrje në Organizatat terroriste edhe pse e dinë që ikja e tyre atje ndodhi për shkak të mashtrimit.

Pra, Gratë që vuajtën në Siri do të vuajnë edhe në burgjet e Shqipërisë vetëm që Edi Rama dhe SPAK-u i tij të duartrokiten nga SHBA./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne