Shqiperia

Rikthehen sërish tërmetet, 4 lëkundje goditën dje Shqipërinë pranë Gjirit të Lalëzit

Kohët e fundit Shqipëria ka qenë në epiqendër të tërmeteve.

Pas një tërmeti të fuqishëm që goditi vendin në fillim të korrikut gjatë kësaj kohe janë regjistruar më shumë se 600 të tjerë me një intensitet më të ulët.

Gjithmonë si pikë kryesore ka qenë zona e Durrësit dhe më konkretisht Gjiri i Lalëzit.

Edhe gjatë ditës së djeshme po në këtë zonë u regjistruan lëkundje toke ku më I madhi 3 ballë i shkallës rihter.

Për sizmiologët këto tërmete të vogla pas atij të fillim korrikut janë normalë dhe nuk ka vend për panik.

Burimi: Lapsi.al

OPINIONE

INTERVISTA