Samiti i Sorosit per Ukrainen

 

Ne videon me siper Olsi dhe Frymezimi analizojne Samitin e Tiranes per Ukrainen qe Aleks Soros dhe Vladimir Zelenski organizuan me:
Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama
Presidenten e Moldavisë Maia Sandu
Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani
Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç
Presidentin e Maqedonisë, Stevo Pendarovski
Kryetaren e Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, Borjana Kristo
Kryeministrin kroat, Andrej Plenkovic

Diskutohet deshperimi i Ukraines perballe fitoreve ruse dhe roli i Sorosit te vogel ne lojen e madhe kunder Rusise.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne