Shqiperia proteston kunder Izraelit per Palestinen (21/01/2024)

Qindra qytetarë shqiptare kane protestuar ne date 21 janar 2024 ne sheshin “Skënderbej” genocidit Izraelit në Palestinë.

Me pankarta në duar ata kane kërkuar dënimin e genocidit dhe krimeve izraelite në Palestinë.

Kjo proteste ka ardhur pas refuzimeve disa javore nga policia e shtetit ndaj qytetareve shqiptare qe duan te protestojne kunder gjenocidit izraelit./gazetaimpakt

 

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne