Sot zgjedhjet për kreun e KMSH, besimtarët në protestë

Sot mbahen zgjedhjet për kreun e Komunitetit Musliman të Shqipërisë. Keto zgjedhje janë kontenstuar nga disa besimtarë muslimanë të cilët do te mbajnë një protestë për të kundërshtuar procesin.

Protesta kundërshton zgjedhjet në KMSH duke e akuzuar për kapje nga Gylenizmi.

Pak ditë më parë disa besimtarë kundërshtuan Myftiun e Tiranës Laurent Leli dhe i kërkuan të largohet nga detyre, duke e akuzuar si gylenist që kishte grabitur postin./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne