Sulmi në Veri/ “Krijuesi i kaosit dhe ferrit në Kosovë e Metohi”, mediat serbe reagojnë për deklaratat e Kurtit: Gënjeshtra!

Pas deklaratës së sotme të kryeministrit Albin Kurti për sulmin në veri, ku mbeti i vrarë një efektiv policie dhe u plagos një tjetër, vjen reagimi nga qeveria serbe.

Mediat serbe kanë publikuar sot një reagim të presidentit Vuçiç, i cili i ka cilësuar gënjeshtra dhe shaka deklaratat e Kurtit. Mësohet se Aleksandar Vuçiç, pasdite do të ketë një fjalim para mediave.

Sipas NOVOSTI “Vuçiç do të ekspozojë të gjitha gënjeshtrat dhe shakatë e Albin Kurtit, krijuesit të kaosit dhe ferrit në Kosovë e Metohi”./BW

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne