EtiketeAfganistan

Bota

Turqia dënon sulmin me armë në Afganistan

“Ne e kemi mësuar me hidhërim të madh lajmin se shumë njerëz kanë humbur jetën dhe janë lënduar si pasojë e një sulmi të armatosur që ndodhi sot në Kabul gjatë...

Bota

SHBA, tërheqje edhe nga Afganistani?

Pas planeve për tërheqje nga Siria, nga Uashingtoni mbërrijnë lajmet se trupat amerikane do të tërhiqen në një numër të konsiderueshëm edhe nga Afganistani...

Bota

SHBA zhvendos ISIS-in në Afganistan

Këshilltari i Komandantit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Iranit tha se zyrtarët amerikan kanë pranuar se e kanë formuar ISIS-in, duke shtuar se...

Bota

Shpallet tre ditë zie në Afganistan

Qeveria afgane me rastin e vdekjes së njëqind e pesëdhjetë ushtarëve në një sulm mbi një bazë ushtarake në provincën Balkh, shpalli tre ditë zie. Sipas...