Etiketeamerikane

Bota

Studenti kinez vjedh sekretet amerikane

Në gusht të vitit 2015, një student i inxhinierisë elektrike në Çikago i dërgoi një email një shtetasi kinez të titulluar “Pyetjet e testit afatmesëm”. Më...

Bota

UFO mbi bazën ushtarake amerikane?

Në shtetin e Ohajos, afër një baze ushtarake, është parë një disk fluturues në formë trekëndëshi dhe dëshmitarët e kanë filmuar atë. E përditshmja amerikane...

Bota

Vazhdon rënia e tregjeve amerikane

Përpjekjet nga administrata presidenti amerikan, Donald Trump, për të frenuar shitjen e aksioneve me kosto të ulët nga tregjet deri tani ka dështuar, pasi në...

Bota

Kina do hakmerret ndaj tarifave amerikane

Kina deklaroi se tarifat e propozuara nga Shtetet e Bashkuara mbi çelikun e importuar dhe produktet e aluminit janë të pabaza, duke thënë se Pekini rezervon të...

Bota

Putini dëbon 755 diplomatë amerikanë

Vladimir Putini dëbon 755 diplomatë amerikanë nga Rusia, si kundërpërgjigje ndaj sanksioneve kundër Moskës të miratuara nga Kongresi i SHBA. Lajmërimi...