EtiketeBritani

Bota

Britania në kaos fluturimesh

Gjigandi britanik i udhëtimeve, Thomas Cook, ka deklaruar falimentimin pasi po përballet me një borxh prej 1.7 miliardë paundësh dhe si pasojë rreth 20 mijë...

Bota

Brexit, frikë për trazira në Britani

Ka shenja në rritje se pasiguria lidhur me daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian po fillon të ndjehet tek investimet. Një sinjal i tillë ishte...

Bota

Britania alarmohet nga luftanijet ruse

Ministria e Mbrojtjes britanike ka dhënë njoftimin e se 4 luftanije ruse janë pikasur në Kanalin e La Manshit dhe menjëherë një anije e marinës britanike është...

Bota

Princi Charles vizitoi imamin hero

Princi Charles vizitoi xhaminë e ‘Finsbury Park’ dhe bisedoi me imamin Mohammed Mahmoud i cili cilësohet si hero pasi ndihmoi në arrestimin e të dyshuarit për...

Bota

Protesta anti-amerikane në Britani

Banorët e Londrës, kryeqytet i Britanisë së Madhe, kanë mbajtur një protestë, duke dënuar shkeljet e të drejtave të njeriut në Amerikë. Protestuesit kanë...