EtiketeCIA

Bota

Kur lufta del jashtë kontrollit

Nacionali sjell fragment nga libri i ri i Wiliam Engdahlit ”Hegjemoni i humbur” në të cilin autori i guximshëm dhe hulumtuesi i pavarur shpesh i kontestuar...

Bota

CIA në duart e një gruaje

Gina Haspel është bërë femra e parë në historinë amerikanë që do të jetë në krye të CIA-s. Vendimi sapo është marrë nga presidenti amerikan, Donald Trump. Pak...

Bota

Arrestohet ish agjenti i CIA-s amerikane

Një ish agjent i CIA-s amerikane është arrestuar për shkak se ka mbajtur dokumente super sekrete dhe është munduar t’i zbulojë ato në interes të qeverisë...

Bota Opinion

Po, Neocon-ët janë rikthyer

Nga Philip Giraldi Menjëherë në një kohëtë afërt pas periudhës shokuese dhe të shkurtër që u përjetua si pasojëe fitores elektorale presidenciale të Trump-it...

Bota

Formohet qendra anti-iraniane në CIA

Organizata Qendrore e Inteligjencës Amerikane (CIA) ka bërë të ditur formimin e një qendre të re e cila prioritet të punës do të ketë mbledhjen e dhe...

OPINIONE

INTERVISTA