EtiketeKine

Opinion

Aty ku ujgurët janë të lirë

Nga Bertil Lintner, Stockholm Periferia e Stokholmit e Rissne duket një vend i vështirë për të mbajtur të gjallë kulturën dhe gjuhën etnike ujgure të përballur...

Bota

Turqia rrit me 24% shpenzimet ushtarake

Në 10 vitet e fundit Turqia e ka rritur me 65% buxhetin e saj të mbrojtjes, kur kurse në vitin 2018 ajo është renditur në vend të parë në mesin e 15 vendeve që...

Bota

Një tërmet 5,1 ballë godet Kinën

Një tërmet me fuqi prej 5,1 ballë sipas Rihterit ka goditur provincën Sichuan të Kinës. Qendra e Tërmeteve në Kinë, njoftoi se në qytetin Sichang të provincës...

Bota

Një tërmet 5,9 ballë godet Kinën

Në provincën jugperëndimore të Kinës, Yunnan, ka ndodhur një tërmet 5,9 ballë sipas shkallës së Rihterit. Qendra e Rrjeteve të Tërmetit në Kinë njoftoi se në...

Bota

Një tërmet 5,5 ballë godet Kinën

Një tërmet 5,5 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur rajonin autonom Sinkiang-Ujgurit në Kinë. Qendra e Rrjeteve për Tërmete në Kinë njoftoi se një...

OPINIONE