EtiketeLDK

Rajoni

Isa Mustafa pranon humbjen e LDK-se

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ra reaguar pas daljes së rezultateve paraprake të zgjedhjeve të së dielës. Edhe pse partia e tij u përgjysmua në vota, krahasuar...

Rajoni

Isa Mustafa mbledh kryesinë e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e saj të kryesisë. Kjo mbledhje vjen një ditë pasi presidenti Hashim Thaçi dekretoi si mandatar për...

Rajoni

Vijnë dorëheqjet e para në LDK

Ish-deputeti Shpejtim Bulliqi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga të gjitha pozitat e tij në LDK. Këtë ai e ka bërë pas zhvillimeve të sotme në Kuvendin e...

Rajoni

​LDK përgatitet për zgjedhje

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka filluar takimet me strukturat e degëve të LDK-së dhe takimi i radhës, sot ishte në degën e II-të në Prishtinë. Siç...

Rajoni

Kush ka guxim ta hetojë SHIK-un?

Ish Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK) duhet të hetohet për mënyrën e punës se sa ,financat dhe gjitha çështjet tjera më të cilat ky shërbim është marrë...