Etiketemeta

Opinion Shqiperia

Pse ka krizë politike?

/Redi Muçi/ Le ta themi hapur: nuk ka krizë politike sepse Shqipëria u kanabizua dhe u kthye në ‘narkoshtet’. Nuk ka krizë sepse Edi Rama i ka kapur tashmë të...

Opinion

Pse Meta e çoi Lleshin për lesh?

Andi Bushati Duke mos dekretuar gjeneral Sandër Lleshin në postin e Ministrit të Brendëshëm, Ilir Meta i ka dhënë fund një tradite gati 30 vjeçare, ku kreu i...

Shqiperia

Opozitarizmi banal i LSI-së

U bënë gati katër muaj që përballë qeverisë së drejtuar nga Edi Rama është krijuar një opozitë e re parlamentare. Të paktën për çështje të caktuara, PD-ja dhe...

Shqiperia

Meta sërish akuza Ramës dhe Ruçit

Pasi vizitoi maturantin Orgest Gremi, që u dhunua nga militantë të PS-së pasi mbështeste LSI-në, Ilir Meta goditi drejtpërdrejt Edi Ramën dhe Gramoz Ruçin për...

OPINIONE