EtiketeSputnik:

Bota

Facebook heq faqet e Sputnik

Është raportuar se rrjeti social Facebook ka bllokuar më shumë se 500 llogari të lidhura me Rusinë, në mesin e të cilave ishin edhe 7 faqe të Sputnik...

Rajoni

Greqia pritet të njohë Kosovën

Agjencia e lajmeve “Sputnik” shkruan së fundmi se Greqia do të njohë së shpejti Kosovën nëse një gjë të tillë do ta kërkojë ShBA. Sipas rrjetit në fjalë ka...

Rajoni

SHBA kërcënon Kosovën me Rusinë

Amerika dhe vendet e tjera të Quint-it kanë paralajmëruar autoritetet e Prishtinës se nuk do të ndalin asnjë përpjekje të Rusisë për formimin e Gjykatës...