Etiketetë vdekur

Bota

Përleshje në Xhammu Kashmir, 3 të vdekur

Tre pjesëtarë të sigurisë humbën jetën në një përplasje midis forcave të sigurisë dhe kryengritësve pro-pavarësisë në rajonin Xhammu Kashmir. Sipas kanalit...

Bota

Austri, 6 të vdekur nga orteku në Alpe

Gjashtë persona kanë humbur jetën në dy ortekë të veçantë në Alpet Austriake të dielën, njoftuan autoritetet e vendit. Pesë alpinistë që po shëtisnin në...

Bota

Tërmeti në Turqi, 15 të vdekur

Thellohet bilanci i viktimave nga tërmeti në Turqi. Mediat turke raportojnë se numri i personave që kanë humbur jetën deri më tani thuhet se është 15, ndërsa...

Bota

Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

Së paku 35 persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi në afërsi të qytetit saudit Medine, transmeton Anadolu Agency (AA). Agjencia saudite...

Bota

Përleshje në Xhamu Kashmir, 4 të vdekur

Në rajonin Xhamu Kashmir të Indisë si pasojë e një përleshjeje mes forcave indiane të sigurisë dhe atyre të rezistencës në rajon humbën jetën 4 persona. Sipas...

Bota

Aksident rrugor në Kenia, 50 të vdekur

 Policia e Kenias ka njoftuar se 50 njerëz e kanë humbur jetën kur një autobus doli nga rruga dhe ra në një humnerë në qytetin perëndimor të vendit, Kericho...