EtiketeVatikan

Bota

Rumani, “veting” priftërinjve

Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve; Në kohën kur vendin pritet ta vizitojë Papa Francesku, selia e shenjtë...

Bota

Zjarr dhe shpërthime në Vatikan

Një zjarr është pasuar me disa shpërthime të fuqishme pranë një parkingu të veturave të vjetra në Vatikan, shkruan e përditshmja italiane “La Republica”...