U ESHTE Ç’JERRUR MASKA KETYRE QE JAPIN LESKIONE “DEMOKRACIE DHE TE DREJTASH NJERIU “

Nga Azem Kovaçi

Barbarizmi i etur per gjak ka emer! Quhet amerikano-izraelit. Ajo çfare po ndodh ne Palestine para syve te botes ka treguar fytyren e vertet te zionisteve perendimore qofshin ata amerikan, hebrenj apo europiane.

Reflektim per Shqiptaret!

Mos te ju genjehet mendja se keni “nje aleat’ tek keta zullumqaret e lartpermendur. Per ta jemi nje gure shahu qe mund ta perdorin/heqin/shfrytezojne saher dhe kur te duan. Tokat dhe jetet tona jane plaçke kembimi per ta.

Prandaj nderto marredhenie me aleat te vertete.
Me ate aleat qe insiston qe edhe Shqiperia te perfitoje
nga tubacioni gazit TAP, e njeh Kosoven nder te parat dhe lobon vazhdimisht per njohje te reja, ka renovuar falas varrezat e familjes se legjendarit Adem Jashari. ka emeruar parqe ne vendin e vet me emrin e legjendarit Adem Jashari. Jane ministrat/politikanet e vetem qe vizitojne dhe bejne homazhe tek shtepia dhe varrezat e Jasharajve.

Te nderton qytete falas pas termetit, te nderton spitale falas, te jep bursa falas per studentet shqiptare ne te gjitha fushat duke perfshire edhe ato ushtarake, gjuhen shqipe e ka te zyrtarizuar si lende mesimi ne kurrikulen e tyre, te renovon trashegimine kulturore falas, te jep dronat per mbrojtjen tende ushtarake ne rast rreziku, te shpeton nga pushtimi grek ne 1997, te shpeton nga marrja ujerave tua detare nga greku, antishqiptaret e shohin si te vetmin vend i cili do te reagonte ushtarakisht nese Shqiperia do te sulmohej. Eshte investuesi me i madh ne ekonomine Shqiptare.

KY ESHTE ALEATI JONE I VETEM STRATEGJIK, BESOJ SE E DINI SE PER KE E KAM FJALEN./gazetaimpakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne