ArkivaJanuary 2018

Bota

Trump përjashton bisedimet me talebanët

SHBA duket se nuk dëshiron të bisedojë më me talebanët afganë, pas një seri sulmesh vdekjeprurëse të regjistruara në Afganistan. Deklarata erdhi nga Presidenti...

Opinion Rajoni

Edukojmë muslimanë apo poltronë?

Alija Izetbegovic Këtë artikull e mendoj si një diskutim të shkurtër me prindërit dhe pedagogët fetarë. Kohët e fundit takova një mikun tim të ngushtë, për...