ArkivaOctober 2018

Bota

Kryeprokurori saudit u largua nga Turqia

Kryeprokurori i Arabisë Saudite, Saud al-Mojeb, largohet nga Turqia, i cili ishte për vizitë në kuadër të hetimit mbi vrasjen e gazetarit saudit të Washington...

Bota

Izraeli kryen sulm ajror ndaj Gazës

Avionët luftarakë të Izraelit kanë bombarduar pjesën lindore të kampit për refugjatë El Burayc, i cili ndodhet në pjesën qendrore të Gazës. Siç njoftojnë...

Bota

Një tërmet 5,1 ballë godet Kinën

Një tërmet me fuqi prej 5,1 ballë sipas Rihterit ka goditur provincën Sichuan të Kinës. Qendra e Tërmeteve në Kinë, njoftoi se në qytetin Sichang të provincës...

Rajoni

S’ka datë për heqjen e vizave

Nga Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë është thënë dje se nuk ekziston asnjë afat dhe kohë e dakorduar në lidhje me vendimin për heqjen e vizave për...

Shqiperia

Rrogozhinë 1982 – Bularat 2018

Ngjarja e Bularatit po nxjerr në pah një pikë të dobët, të paktën sipas versioneve zyrtare: vrasjen e protagonisit Konstandinos Katsifas. Ky thuhet se ka patur...