ArkivaJuly 2019

Rajoni

Haradinaj në Pejë: Gati për zgjedhjet

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj mbajti një takim me strukturat e partisë së tij në Pejë. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se...

Opinion

Pakicat e Persekutuara të Indisë!

Nga Zafar Bangash Më 23 qershor, kanali NDTV i Indisë transmetoi një video që tregon linjen e një muslimani 24 vjeçar, Tabrez Ansari, në Seraikela në shtetin...

Bota

Turqia, Afrika, ndihme humanitare

Turqia ka hapur gjithsej 505 puse të ujit në Afrikë për të mundësuar ujë të pastër për miliona njerëz, njoftojnë nga Ministria turke e Bujqësisë dhe...

Rajoni

Haradinaj ‘kopjon’ Putinin (Foto)

Ramush Haradinaj këtë fundjavë ka vendosur që të jetë “mysafir” i kampiones së sportit të Kosovës, kampiones olimpike Majlinda Kelmendi dhe trajnerit të saj...

Bota

Pompeo kërkon të vizitojë Teheranin!

Sekretari amerikan i shtetit pretendoi se kërkon të zhvillojë një vizitë në Teheran për t’i dërguar mesazhin e politikës së jashtme të Amerikës Iranit. Mike...