Albin Kurti thirrje Izraelit: Ndaloni menjëherë luftën në Gaza!

Kamala Harris ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gaza. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i është bashkuar thirrjes së zëvendëspresidentes së SHBA-së.

Ai ka kërkuar që edhe pengjet të lirohen dhe të shtohen ndihmat humanitare për civilët.

“Vdekjet dhe vuajtjet e civilëve në muajt pas sulmit terrorist të Hamasit janë një thirrje urgjente për veprim të shpejtë dhe vendimtar”, ka shkruar Kurti të martën në rrjetin social X./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne