Ambasada amerikane ofron para per spiune kunder komunitetit musliman

Ne nje njoftim te vene ne faqen e ambasades amerikane ne Tirane ne 28 shkurt 2024, ambasada ben thirrje per rekrutim spiunesh shqiptare qe te luftojne muslimanet e dhunshem apo ata muslimane shqiptare qe kane prirje politike dhe demokratike ne Shqiperi. Ne njoftimin e ambasades thuhet:

🇦🇱Je pjesë e një organizate shqiptare të interesuar të luftojë ekstremizmin e dhunshëm në partneritet me Ambasadën e SHBA? Bashkohuni me ne të mërkurën, më 6 mars në orën 10:00, në Këndin Amerikan të Tiranës për një sesion informues për të mësuar më shumë rreth financimit të disponueshëm për programet komunitare, kriteret për një propozim konkurrues dhe procesin e aplikimit.

👉 Për më shumë informacion, ju lutemi klikoni këtu: https://bit.ly/48uMuLa

Njoftimi per rekrutime spiunesh shqiptaresh kunder muslimaneve shqiptare eshte dhene edhe ne anglisht ku ambasada shkruan:

🇺🇸Are you part of an Albanian organization interested in partnering with the U.S. Embassy to counter violent extremism in your community? Join us on Wednesday, March 6 at 10:00 a.m. at American Corner Tirana for an information session to learn more about funding available for community programs, criteria for a competitive proposal, and the application process.
👉For more information, please click here: https://bit.ly/48uMuLa
Ndersa ne faqen e ambasades me titull:

COUNTERING VIOLENT EXTREMISM SMALL GRANTS PROGRAM FY2024

ambasada tregon qe granti per spiunet kunder komunitetit musliman shqiptar shkon nga 30,000 deri ne 60,000 USD.

Spiunerit shqiptare te shoqerise civile, fuksat e antiterrorit, zarat e ambasades izraelite ne Tirane, organizatat LGBTQ-iste, feministe, sorosiste, spiunerit pleq te Sigurimit te Shtetit, fuksat pa pune te SHISH-it dhe antiterrorit, shoqeria e Gledis Nanos dhe Bashkim Lamnices etj jane te gjithe te lutur qe te shkojne ne Kendin Amerikan prane Bibliotekes Kombetare ne Tirane ne 6 mars 2024 dhe aplikojne per grante, per tu bere spiune dhe ti bejne gropen muslimaneve shqiptare per hir te Amerikes.

Linku i ambasades amerikane per rekrutime spiunesh kunder muslimaneve shqiptare gjendet me poshte:

https://al.usembassy.gov/countering-violent-extremism-small-grants-program/?_ga=2.135247537.1456468593.1706530767-819527240.1693212040&fbclid=IwAR3ZYI8KFj3h-XTQikGghHAoJAelrEDLeE-JqiZlBB7pIaVGWD0AsGp9fh8 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne