Ekstremisti katolik thirrje kosovareve: Mos bini pre e mashtrimeve, mbështesni Izraelin

Katoliku ekstremist Arber Gashi një mbështetës i flakt i Izraelit ditën e sotme ka reaguar në lidhje me situatën në kosovë. Pas thirrjeve të disa mbështetësvë pro Palestinezë për tubim ne Kosove islamofobët janë vënë në lëvizje, për të mos lejuar keto tubime dhe për të dizinformuar opinionin publik.

Kujtojmë që pas nisjes së luftës e deri më tani kanë humbur jetën mbi 11 mije persona, ku femijë dhe gra palestinëzë po humbin jetën cdo moment. Ai I bën thirrje kosovarëve mos të bien pre e propagandës islamosllave kundër Izraelit dhe të mos harrojnë mbështetjen e Izraelit që I ka bërë Kosovës.

Bejme me dije se Gazeta impakt ka zbukuar se dhe më herët katoliku ka bërë thirrje për një tubim që do mbahet në Zvicër ku po mbështesnin nismën e Decanit, për të larguar muslimanët nga islami.

Statusi I tij në facebook:

Këtë të diel, institucionet e KS kanë rast të japin një dëshmi të madhe të atdhedashurisë, si dhe të dëshmojnë për orientimin vërtetë euroatlantik të shtetit. Të njëjtën gjë si institucionet duhet ta bëjnë edhe qytetarët, e veçanërisht tifozët, duke vënë interesat nacionale në rend të parë dhe duke mos rënë pre e propagandës islamosllave kundër Izraelit. Shqiptarë, mos e harroni mbështetjen e Izraelit për KS. Tregoni botës vlerat e mikpritjes tonë./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne