Kosovaret neser do protestojne kunder Izraelit: a do perserisi Rama dhe Kurti nentorin 2016?

 

Ne videon me siper Olsi dhe Gjergji diskutojne:

1. Protesten qe pritet te kryhet neser ne stadiumin Fadil Vokrri ne Prishtine kunder ekipit te Izraelit me flamujte e Palestines

2. Taktikat policore te ministrit te brendshem te Kosoves Bajram Svecla per te trembur kosovaret qe te mos protestojne kunder Izraelit

3. Komunikaten e policise se Kosoves kunder shqiptareve qe duan te protestojne ndaj gjenocidit te Izraelit

4. Permendet protesta qe do mbahet neser ne Podgorice kunder gjenocidit izraelit ne Palestine

5. Kujtohet terrori policor qe Mosadi izraelit beri ne bashkepunim me regjimin e Edi Rames dhe Hashim Thacit ne nentor 2016 kur ne Shqiperi u ndaluan mbi 150 besimtare dhe u arrestuan me dhjetra te tjere ne Shqiperi dhe Kosove

6. Perkujtohen viktimat muslimane dhe te krishtere; gazetaret dhe femijet e Palestines qe po vriten nga Izraeli

7. Keshillohen shqiptaret qe do protestojne neser, qe ti permbahen ligjit dhe te mos bejne thirrje qe mund ti keqperdori antiterrori kunder tyre etj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne