Gaza: Numri i të vrarëve nga 7 tetori rritet në 9.061

Ministria e Shëndetësisë në Gaza: Numri i të vrarëve nga 7 tetori rritet në 9.061, duke përfshirë 3.760 fëmijë dhe 2.326 gra

Që nga fundjava e kaluar, ushtria izraelite ka zgjeruar sulmet ajrore dhe tokësore në Rripin e Gazës, enklavë e cila ka qenë nën sulme të pamëshirshme ajrore që nga ofensiva e befasishme e grupit palestinez Hamas më 7 tetor.

Më shumë se 1.538 izraelitë janë vrarë në sulmet e Hamasit./AA

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne