Gledis Nano behet kryq: perkujton shenjterimin e Majka Terezes

Kryepolici i urryer i antiterrorit Gledis Nano, te cilin Edi Rama dhe Bledi Cuci e shkarkuan nga puna per pabesi ndaj regjimit te Rames, se fundmi ka nisur postimet n e Facebook. Ne nje postim qe Nano ka bere ne Facebookun e tij sot, kryepolici i urryer i antiterrorit i cili burgosi me urdher te amerikaneve dhjetra muslimane shqiptare dhe ndaloi me qindra te tjere me urdher te Mosadit izraelit, ka bere nje perkujtim per aktivisten katolike vllaho – maqedone Majka Tereza – te cilen propaganda e Vatikanit ne Shqiperi e ka shqiptarizuar. Islamofobi Nano perfeston ne postimin e tij “shenjterimin” nga Papa i Romes te misionares katolike dhe citon Nene Terezen e cila supozohet se ka thene:

“Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha, por mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe”

Nuk dihet nese me kete postim Gledis Nano ka ndermend krimet qe ai ka bere ndaj Islamit dhe muslimaneve ne Shqiperi, duke i shoqeruar shqiptaret muslimane neper rajone te policise, pergjuar, shantazhuar dhe mbushur me dosje. Gledis Nano dhe policia e antiterrorit qe ai drejtoi do mbahet mend ne historine e feve ne Shqiperi si versioni amerikanist i Shyqyri Cokut, hetuesit komunist qe torturoi At Zef Pllumin dhe klerike te tjere per regjimin e Enver Hoxhes.

Me poshte eshte postimi katolicist i islamofobit Gledis Agron Nano, ku persekutori i muslimaneve kerkon qe te luaj shenjtorin katolik:

 

 

Ndërsa kujtojmë shenjtërimin e #Nënë Terezës, le të kujtojmë fjalët e saj: “Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha, por mund të bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe”.

🌍❤️ #NënëTereza

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne