Hamasi poshteron Izraelin; Pandeli Majko dhe Tritan Prasi i shpallin besnikerine Izraelit

 

Ne videon me siper Olsi dhe Gjergji analizojne sulmin e suksesshem me te fundit te Hamasit ndaj Izraelit.

Analizohet:

  1. Dobesia e Izraelit perballe sulmit nga Hamasi
  2. Rendesine qe strategjia e Iranit dhe gjeneral Kasem Sulejmanit ka patur per te ndertuar rezistencen arabe te Hamasit dhe Hizbullahut kunder Izraelit
  3. Arsyet pse ushtaret cifute nuk luftojne me si ne lufterat e meparshme arabo – izraelite, por dorezohen si lepuj perpara arabeve clirimtare.
  4. Mundesine e hapjes se nje fronti verior lufte me Hizbullahun nga Izraeli, dhe mundesine e nje nderhyrje amerikane dhe evropiane ne Liban per te siguruar ekzistencen e Izraelit
  5. Rolin dhe rendesine qe ka deklarata e Sali Berishes, Tritan Prasit – Shehu dhe Pandeli Majko (akullores) per mbeshtejen ndaj Izraelit
  6. Mundesine qe Izraeli mund te vere ne levizjen armaten muxhahedine dhe bucen Maryam Rajavi ne Shqiperi per te goditur Iranin si hakmarrje per arritjet e Hamasit etj.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne