Bota Sport

Ndeshja në Izrael mund të kthehej në tragjedi për Spanjën, ylli i Real Madrid sulmohet me thikë nga terroristët izraelitë

Mund të përfundonte në tragjedi ndeshja e mbrëmshme me Izraelit dhe Spanjës. Spanjollët të cilët po festonin fitoren 0-1 në Izrael dhe kualifikimin në Botëror janë gjendur në një situatë krejtësisht jo normale në përfundim të ndeshjes.

Pas përfundimit të ndeshjes, katër tifozë izraelitë kanë hyrë në fushë, ku janë sulur drejt lojtarëve spanjollë. Madje njërit prej tyre i ka rënë nga dora thika që po mbante, pikërisht kur po i drejtohej mesfushorit Isco.
Tifozët janë arrestuar menjëherë dhe policia po punon për zbardhjen e detajeve të ngjarjes dhe se çfarë qëllimi kishin tifozët në fushë./ newsport