Palestinezëve te pafajshem po u bejne nje NAKBA/GJENOCID te dyte….

Nga Azem Kovaçi

Ashtu siç bene me Nakbën e pare te vitit 1948,
(fjale arabe qe do te thote katastrofë) …..Ku mbi 750,000 Palestinezë me dhune u dëbuan nga shtëpitë dhe tokat e tyre nga forcat izraelite.

Ne vitin 1948 rreth 78 për qind e Palestinës historike u pushtua nga forcat ushtarake izraelite, me 22 për qind të mbetur të ndarë tani në Bregun Perëndimor të pushtuar dhe në Rripin e Gazës (e cila eshte nen nje spastrim etnik barbare para syve tone dhe gjithe botes)

…..Dhe udhëheqësit e shitur Arab vazhdojne te heshtin, te blihen dhe te shiten… ..

… sa herë që shihni udhëheqës arabë, myfti të rremë, të ashtuquajtur udhëheqës fetarë të vetëquajtur normalizues (te situatave) te cilët qëndrojnë të heshtur për Nakben te pare apo per Nakben e dyte qe po ndodh tani ne Gaza.
Apo për snajperët që vrasin nena, femije, pleq
Apo për Al Aksa që sulmohet pa reshtur ..
Apo per vrasjen e paskrupullt dhe debimin e vazhdueshem te Palestinezeve nga shtepite e tyre….

……atëherë dijeni se cilët janë në të vërtetë padronët e tyre (liderve arab)! Keta “padrone perendimore” qe na shesin moral “demokracie”, “lirie, dhe drejtesie” qe i kane duart e lyera me gjak te pafajshem.

Keta te pa skrupullte qe ne emer te “demokracise’ i kane vere flaken botes sot a nje shekull…. ZOTI U ARDHTE HAKUT ZULLUMQAREVE./gazetaimpakt

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne