Opinion

Penalizim vizash BE dhe SHBA?! Ju mbuloftë turpi ngadoqofshi Ambasadorë

nga Basir Çollaku.

Turp te kene te gjitha Ambasadat ne Tirane. Te gjitha turp paçi. Thote Rama se do te penalizohen me mosdalje ne SHBA dhe BE ata qe prekin procesin zgjedhor njepartiak dhe ata rrine neper seli si pula te heshtura.!!

Ne emer te kujt flet Rama?! Cila Ambasade e ka autorizuar? Cila qeveri e ka mandatuar?! SHBA? BE?

Nese ka qytetare te ciler protestojne, kundershtojne farsen elektorale njepartiake me regji te Edi Rames kjo nuk eshte problem evropian apo amerikan. Jo. Aspak jo. Nese dikush shkel ligjin, ndonese ky ligj eshte cope cope, atehere ai apo ajo dikush do te perballet me ligjin. Madje dhe me porosine e Rames per te denuar sipas urrejtjes se tij.

Ambasadore te padashur qe doni vetem klimen dhe emocionet e pantallonave ne kete vend, duhet tju vije turp per moveprimin dhe heshtjen.

Meqe e keni lene Ramen te jete dhenesi ose mohuesi i vizave per ne BE dhe USA kush prek zgjedhjet, atehere perse nuk ia hiqni vizen per ne BE dhe USA Edi Rames?!

Ju e dini mjaft mire se Rama eshte masakruesi i procesit zgjedhor nga 2015 e deri me sot duke blere e shitur e dhunuar me bandite sipas qejfit!! Por nuk ia keni mohuar vizen as atij, as banditeve te tij!! Ne vend te reagimit e keni lene te thote broçkulla ashiqare ne emrin tuaj. Ky mosveprim e kapercen turpin. Eshte perdorje. Nese populli nuk deshiron te dhunohet nga Rama ju nuk duhet ti beni temena Rames. Sepse ju e dini çfare ka bere dhe po ben Rama!! E thate njehere nga OSBE para epokes komike te Boshard se Rama kishte bere 200 milione euro pasuri?!?! Po kjo nuk mjafton??!

Turp 24 ore turp.

E gjithe kjo baterdi ka nje mesazh te shemtuar te pathene. Kushdoqofshin ambasadoret, Lu, Arvizu, Vlahutin, Soreca, Boshard, Mogherini, Hahn, Flankeshtejn, e gjithe ambasadoret e zbutur nga moti ekonomik ne Tirane

I shkoni pas fijes atij qe uleriste ne CNN se presidenti amerikan Donald Trump eshte rrezik global.!! Te gjithe te keni kokrren e turpit./syri