Protestuesit hedhin bomba molotov drejt bashkisë së Tiranës

Tubimi i sotëm para Bashkisë Tiranë është shoqëruar sërish me tensione mes protestuesve dhe policisë, e cila ka rrethuar godinën. Protestuesit kanë hedhur bomba molotov tek dera e institucionit, ndërsa kanë ndezur tymuese.

Gjithashtu, ata janë përplasur me efektivët teksa kanë tentuar të çajnë kordonin policor, skenarë këto të përdorura edhe në protestat e mëparshme para Bashkisë. Protestuesit për herë të parë mbajnë në duar flamurin e Partisë Demokratike, pasi gjykata i dha vulën kryetarit të PD-së, Sali Berishës./tpz

FOTOT/ Protestuesit hedhin bomba molotov drejt bashkisë së

FOTOT/ Protestuesit hedhin bomba molotov drejt bashkisë së

FOTOT/ Protestuesit hedhin bomba molotov drejt bashkisë së

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne