Rikthehet normaliteti në Kuvend, reagon ambasada e SHBA-së: Institucionet funksionale, thelbësore për çdo demokraci

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar pas dakordimit të arritur sot mes opozitës dhe mazhorancës, duke i rikthyer normalitetin Kuvendit. Në mesazh thuhet se institucionet funksionale janë thelbësore për çdo demokraci.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë është e inkurajuar nga njoftimi për rikthimin e rendit normal në Parlament. Institucionet funksionale janë thelbësore për çdo demokraci të shëndetshme dhe anëtarët e zgjedhur duhet të ushtrojnë detyrat dhe përgjegjësitë e tyre në mirëbesim brenda Parlamentit”, thuhet në reagim./tpz

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne