Etiketebërthamore

Opinion

Jemi kaq afër një lufte bërthamore!

nga Stephen Kinzer. Muajin e kaluar, dy vende që zotërojnë armë bërthamore, India dhe Pakistani, qenë në prag të luftës midis tyre. Incidentet kufitare mes...

Bota

Vriten 44 policë indianë në Kashmir

Raportohet se 44 policë indianë mbetën të vrarë në Kashmir pas një sulmi vetëvrasës ndaj konvojit me të cilin po udhëtonin. Incidenti në rajonin e kontestuar...

Bota

A janë SHBA afër luftës bërthamore?

SHBA-ja kurrë nuk ka qenë më afër luftës me Korenë e Veriut, deklaroi sot ish-shefi i ushtrisë amerikane Mike Mullen. Ai shtoi se presidenti Donald Trump...