EtiketeFranca

Opinion

A është Franca kundër MEK?

Nga: Eldar Mamedov Më 30 tetor Alexis Kohler, Shefi i shtabit të Presidentit Francez Emmanuel Macron, njoftoi se Franca, duke marrë parasysh “pasojat...

Opinion

Dita ime me MEK!

Nga Alice Taylor Populli muxhahedin i Iranit, Organizata “polemike”, militante politike ka përfunduar të jetojë në një kompleks vetëm pak milje...

Bota

Franca tërheq ambasadorin nga Italia

Ministria e Jashtme franceze njoftoi këtë të enjte se ka tërhequr ambasadorin e saj në Romë, pas një serie “provokimesh” nga udhëheqësit e qeverisë populiste...

Bota

Franca takson Google, Facebook dhe Ammazon

Vendimin e Francës për të tatuar bizneset e mëdha dixhitale, pa pritur një konsensus evropian mbi këtë çështje, ka paralajmëruar në një intervistë për gazetën...

Opinion

Jo më tortura, thotë Franca

nga Eric Margolis. “Ju flet La Main Rouge”, tha zëri i ashpër në telefonin e shtëpisë tonë në Gjenevë të Zvicrës. “Në emër të FLN-së, ndalini...

Bota

Franca duhet të distancohet nga terrori

Zëvendëskryeministri i Turqise, Fikri Isik tha se “Franca, e cila është aleate e jonë në NATO, duhet të mbajë qëndrim të qartë kundër organizatës separatiste...

Bota

Çavusoglu: Nuk marrim mësime nga Franca

Ministri i Punëve të Jashtme Mevlut Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğlu) ka kritikuar reagimin që ka ardhur nga Franca për operacionin “Dega e Ullirit”, të cilin...

Bota

Franca përsëritë skandalin me burkini

Policia franceze ndaloi një grup muslimanesh që të notonin me “burkini” në qytetin bregdetar të Kanës. Rreth 10 gra u mblodhën në plazhin e Hotel Martinez, për...

OPINIONE

INTERVISTA