EtiketePutini

Opinion

Lufta e Putinit

Nga Gilad Atzmon Putin nuk është një gjeneral ushtarak. Ai është një udhëheqës modernist, një spiun i trajnuar dhe një strateg që kupton se lufta është një...

Opinion

YALTA E RE APO KASAPHANE E RE.!?

Nga Savash VELIU Më habit propozimi i Putinit për një Jaltë të Re në prag të 75 vjetorit të Konferencës së Jaltës të tre fuqive të mëdha ‘’fituese’’ të Luftës...

Bota

Mesazhi i Putinit për Damaskun

Ministri rus i Mbrojtjes Sergey Shoigu, i cili vizitoi Sirinë, i përcolli Damaskut mesazhin e Presidentit rus Vladimir Putin. Sipas lajmit të al Youm të...