Rusia debon Wagnerin, Duma Ruse denon djegjen e Kuranit ne Suedi, Karaganovi kerkon sulm berthamor

 

Ne videon me siper Dr. Olsi Jazexhi dhe Dr. Frymzim Dauti diskutojne:

1. Triumfin e Rusise ne shtypjen e pucit ushtarak te Jevgeni Prigozhinit dhe mercenareve te Wagnerit
2. Deklaraten e ambasades ruse drejtuar mediave shqiptare qe denoncon rusofobine me media
3. Denimin qe Duma Ruse i ka bere Suedise, per lejimin e djegjes se Kuranit
4. Natyren autokratike dhe cariste te pushtetit ne Rusi
5. Aleancen qe Rusia ka ndertuar me boten e Islamit: Arabine Saudite, Turqine dhe Iranin
6. Aleancen globaliste jahudite kunder pushtetit ne Rusi
7. Filozofine e Aleksander Duginit mbi lojen e shahut qe Rusia ben me SHBA-ne dhe rrymat e ndryshme politike brenda Rusise
8. Idete e profesor Sergey Karaganovit, kryetar nderi i Këshillit të Rusisë për Politikën e Jashtme dhe Mbrojtëse, i cili mendon qe Rusia duhet te perdori bomben berthamore per te frenuar agresionin e Perendimit dhe ruajtur qyteterimin nga degjenerimi perendimor
9. Perse Olsi dhe Frymzimi duhet te thone: “Allah bin bereqaversen” per Youtuben dhe internetin.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne