EtiketeSulm terrorist

Bota

Turqia dënon sulmin terrorist në Nigeri

Ministria e Jashtme e Turqisë dënoi sulmin terrorist që organizata terroriste Boko Haram kreu në verilindje të Nigerisë ndaj autokolonës së guvernatorit të...

Bota

Në Afrin parandalohet një sulm terrorist

Në Afrin, që ndodhet në veri të Sirisë, forcat lokale të sigurisë gjetën një bombë të paketuar përpara një dyqani dhe parandaluan kështu një sulm terrorist. Në...

Bota

Sulm terrorist ndaj një xhamie në Francë

Një agresor ka vendosur në objektiv një xhami në qytetin Colmar të Francës. Në një deklaratë nga prefektura e Haut-Rhin bëhet e ditur se agresori në Colmar ka...

Opinion

A e dini kush ishte Muadh ibn Xhebel?

nga Mirnes Kovač Shumica e besimtarëve mysliman praktikues sot do të iu përgjigjen në pyetjen nga titulli” Kush ishte Muadh ibn Xhebeli? “Si jo! Kemi dëgjuar...

Bota

Terrorizmi godet sërish Parisin

Një sulm terrorist ka ndodhur natën e mbrëmshme në kryeqytetin francez në Paris. Nga informacionet e medieve ndërkombëtare mësohet se të paktën dy sulmues kanë...

Bota

Akt terrorist në një kishë në Egjipt

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën dhe 71 janë plagosur pas shpërthimit të në bombe në një kishë egjiptiane. Sulmi ndodhi në Kishën e Mar Girgos në dlaje...