EtiketeTakim

Shqiperia

Rama takon Donald Trump në SHBA

Kryeministri Edi Rama takon në New York Presidentin amerikan Donald Trump. Rama ka postuar foton në rrjetet sociale, duke e konsideruar si foto e ditës. Në...

Rajoni

SHBA zbardh takimin Thaçi-Pompeo

Sekretari amerikan i Majk Pompeo ka pritur në një takim zyrtar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Siç bëhet e ditur në një deklaratë zyrtare për mediat, në...

Bota

Erdogan nuk do të takohet me bin Salman

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan thotë se nuk do të takohet me princin e kurorës së Arabisë Saudite Mohammed bin Salman gjatë një takimi të ardhshëm të G20...

Bota

Lavrov takon Kim Jong Un

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov është takuar me liderin verikorean, Kim Jong Un dhe homologun e tij nga Koreja Veriore, pak kohë para takimit të...