Tritan Pras Shehu kërkon që Izraeli ti vrasë të gjithë palestinezët!

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar për votën e Shqipërisë pro në OKB për ndaljen e menjëhershme të armëpushimit në Gaza. Shqiptari me origjine iraniane – shehu – I konvertuar ne katolik tani bëhet me jude sesa judejtë.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, Shehu thekson se vota pro Shqipërisë, është orientim kundër SHBA-ve. Pra islamofobi Tritan Shehu kërkon luftë ndaj palestinezëve dhe vrasjen e tyre nga shteti zionist Izraelit. Sipas Shehut, qëndrimi i Tiranës zyrtare diametralisht i kundërt me ShBA, tashmë i përsëritur disa herë aty.
REAGIMI I SHEHUT
Orientim i Shqiperise kunder ShBA ne asamblene OKB.
Perseri sot nje vote teresisht e gabuar e Shqiperise ne Asamblene e OKB ndaj rezolutes per konfliktin ne Gaza.
Nje vote “pro” ndaj asaj rezolute, as dhe “absenim” si disa vende te rendesishme te BE, ndersa ShBA e disa te tjere europiane ishin te pa lekundur “kunder”!
Edhe ne KS kur ShBA vendosi „veton“ kunder, ne votuam “pro“.
Nje qendrim ky i Tiranes diametralisht i kundert me ShBA, tashme i perseritur disa here aty.
Pra nuk eshte nje “gabim” por eshte fatkeqesisht nje “Linje strategjike” jo thjesht kunder qendrimeve amerikane, por qe flet per impostime tejet te gabuara strategjike te Rames.
Nje linje kjo qe nuk vjen nga nje aventurizem politik a diplomatik, por e krijuar nga vartesi e kondicionime te rrezikeshme te kesaj qeverie.
Ndesh keto me interest tona si Shqiperi e si komb.
Ndesh kjo me qendrimet tradicionale te Shqiperise per ceshtjet gjeopolitike, ku ne kemi e duhet te ndjekim ngushte ShBA.
Fatkeqesisht keto qendrime tashme jane tjetersuar totalisht nga Rama.
Cmimi qe rrezikon te paguaje vendi e kombi nga kjo politike, mund te jete shume i rende./gazetaimpakt

 

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne