Vehabistet, cionistet dhe Irani

Nga Shaban Burri
Ndërsa Irani sulmoi sionistët, celula terroriste që mbajnë emra myslimanë, që punojnë për Izraelin u riaktivizuan.  Ju mund të shihni se si ata duan të tregojnë në çdo mënyrë se Irani dhe Izraeli po bashkëpunojnë.

 As kafshët nuk e përdorin këtë lloj logjike.  Izraeli ka vrarë dhjetëra shkencëtarë unik bërthamorë të Iranit në 45 vitet e fundit.
 Dhjetra oficerë të nderuar që refuzuan të spiunojnë për sionistët!
 Dhjetra studentë që kanë punuar në projekte të ndryshme të rëndësishme.
 Izraeli vrau dhjetëra gjeneralë dhe personel të rëndësishëm ushtarak të Iranit…
 A mendoni se Irani është kaq budalla për të bashkëpunuar me dikë që i ka bërë të gjitha këto???
 Të tillë “njerëz” punojnë për Izraelin, edhe pse në dukje pretendojnë se janë myslimanë, mbajnë emra myslimanë.  I instaluar nga Izraeli për të krijuar urrejtje mes muslimanëve!
 Shumë komente në rrjetet sociale paguhen nga Mossadi.  Shumica e mediave kontrollohen nga sionistët dhe Amerikës.  Prandaj, nuk duhet ta lejoni veten të bini nën kontrollin e tyre!  Ju do të jeni gjithmonë një nga ata që do të shihni anët e shumëfishta të “të vërtetës”, dhe gjithmonë ata që do të kontrollojnë çdo lajm – EDHE ATA TE TRANSMETUA KËTU!  Mos lejoni që mendja juaj të manipulohet!
 Për secilin prej nesh që e kërkon sinqerisht të vërtetën, Allahu do ta drejtojë atë tek ai. Shumë janë bërë me dashje apo pa dije shërbëtorë të regjimit sionist! Ka mercenarë që punojnë për Mosadin dhe budallenj që ndjekin verbërisht mediat sioniste!!!  Ky duket se është fuqia e lirë e regjimit sionist! Prekni gjithçka, përveç mbretërve në Saudi, se ata i dërgojnë para.
 Prek gjithçka tek ai, vetëm mos Izraelin!
 Fatkeqësisht, Zoti nuk ua hapi sytë të gjithëve që të shohin të vërtetën!
Nëse je kundër Izraelit dhe gjenocidit të tij, menjëherë quhesh Shia!  Nëse Shia do të thotë se ju jeni kundër sionistëve, Amerikës dhe pushtimit të tyre, atëherë ky budalla me të drejtë po na thërret shia
 Ka nga ata që paguhen për ta paraqitur Iranin në një këndvështrim negativ, ka edhe njerëz joserioz që besojnë në të dhe bëjnë propagandë amerikane falas!
– Sulmi amerikan në Afganistan (një vend sunit) vrau qindra mijëra sunitë.  Miliona të shpërngulur.
 – Sulmi amerikan në Irak – qindra mijëra sunitë të vrarë, miliona të zhvendosur, qytete dhe fshatra të shkatërruara, nafta e grabitur.  Të gjitha nga Amerika!
– Plani i dështuar amerikan për ballkanizimin e Sirisë shkaktoi qindra mijëra viktima, shkatërroi qytete dhe fshatra, fushat e naftës i mbajnë ende amerikanët, por këto ditë mos shkruani asgjë për këtë…
 Nga ana tjetër, ne kemi Republikën Islamike të Iranit e cila është:
 – Armatosi Hizbullahun Shiit dhe e ndihmoi atë të mbronte jugun e Libanit, dhe sot ky Hizbullah granaton rregullisht bazat ushtarake sioniste dhe u shkakton dëme të mëdha sionistëve (e gjithë kjo është e dokumentuar me përmbajtje video)
– Armatosur muslimanët sunitë në Bosnje dhe Hercegovinë dhe i ndihmoi ata të mbijetojnë dhe të mbroheshin në vitet 1992-1995.  (Ka fjalime të dokumentuara të gjeneralëve që dëshmojnë për këtë – dhe ju hulumtoni të gjitha këto përsëri për t’u siguruar për vërtetësinë e këtij teksti)
– Armatosën sunitët dhe shiitët e moderuar në Irak dhe krijuan unitet (për këtë është dëshmori Kasim Suleimani), dhe përmes tyre shtypi zgjerimin e pushtimit amerikan!  Sot, këto trupa marrin pjesë në shënjestrimin e bastioneve sioniste në të gjithë Palestinën e pushtuar!
 – Armatosën Houthitë e Jemenit dhe i ndihmuan ata të mbijetojnë ku që nga viti 2015, në një koalicion (Amerika, Britania e Madhe, Izraeli, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Franca) të udhëhequr nga Arabia Saudite, ata u përpoqën të impononin sundimin e tyre pro-amerikan (siç u bë në Egjipt, Jordani, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe pjesërisht në Liban).  Sot, Houthi-t shiitë të Jemenit më së shumti ndihmojnë Palestinën dhe popullin e shtypur.  Ata sakrifikojnë veten dhe paqen e tyre për hir të vëllezërve të tyre…
 Por çfarë po bëjnë liderët tanë të imponuar sunitë????
(Disa e bëjnë me qëllim dhe me dije, dhe disa nga injoranca ose informacione nga mediat pro-amerikane)
– Irani dëshiron të na bëjë të grindemi me Amerikën dhe Izraelin (Komenti ynë: të gjithë e dimë se çfarë bënë amerikanët në Lindjen e Mesme dhe kudo që shkuan ata shkaktuan gjakderdhje)
– Irani po vret sunitë (komenti im: Unë mund ta konsideroj veten sunit, por nëse punoj për të arritur planet amerikane dhe izraelite – jo vetëm që nuk jam sunit – por nuk jam musliman)
 – Irani bashkëpunon me Izraelin (Komenti im: në 45 vitet e fundit nuk ka pasur asnjë fluturim direkt nga Irani në Tel Aviv, as Irani nuk e ka njohur ndonjëherë Izraelin si shtet)
 Unë do të isha njeriu më i lumtur nëse do të mund të shkruaja këtu për Arabinë Saudite dhe ndihmën e saj për Palestinën – vetëm sikur, për shembull, Arabia Saudite të kishte ofruar ndihmë për palestinezët e shtypur në vend që të ndihmonte Izraelin!
Do të doja më shumë se kushdo prej jush që Egjipti të ishte i fuqishëm dhe të ngrihej në mbrojtje të palestinezëve!
Do postoja ketu dite e nate dhe nuk do te ndalesha derisa te lodhesha nese per shembull Turqia do te qendronte prane popullit te Palestines!!!
Fatkeqësisht, realiteti është ndryshe në krahasim me atë që na mësojnë mediat amerikane që po shkatërrojnë Lindjen e Mesme.
 Kur i shikojmë të gjitha këto, hiqeni dhe mblidhni – disa prej nesh që e konsiderojnë veten muslimanë i ka zënë gjumi duke brohoritur dhe rrënjosur me fanatizëm për ata që kontribuojnë në mbrojtjen e Palestinës me të mirën e tyre!!!
 Le të pushojmë me ikjen një forcë e lirë e sionistëve!  Është koha të qëndroni në anën e drejt dhe të filloni të veproni, dhe të mos përlyeni pa nevojë ujin në burim!!!
 Dëshmori Kasim Sulejmani: Vehabizmi ka rrënjë çifute!
 Kur shikojmë se ku e shperthejn veten terroristët, është gjithmonë një xhami apo një tubim mysliman, kurrë – kurrë, kurrë një terrorist nuk e ka hedhur veten brenda një grupi hebrenjsh!  Vetë Clinton pranoi se ata krijuan ISIL.  Këtë e vërteton fakti se kufijtë e Sirisë e kanë pushtuar Palestinën, dhe asnjë plumb nuk është hedhur nga ISIL kundër sionistëve, edhe pse çështja e Palestinës është më e vjetër se çështja e Sirisë.  Nëse dy palët e muslimanëve do të ishin në luftë në Palestinë, atëherë ISIL do të vinte në ndihmë duke qëlluar mbi muslimanët, duke mos i prekur çifutët!
 Nese eshte ndryshe me dergoni ndonje video ose deshmi qe verteton se ata qe ndjekin dajet tone etj… shkruajne dhe punojne kunder Izraelit…
Fatkeqesisht Izraeli eshte vija e kuqe per ta dhe kur duhet te flasim per kete. ata zgjedhin heshtjen…

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne