ArkivaMay 2018

Bota

Lavrov takon Kim Jong Un

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov është takuar me liderin verikorean, Kim Jong Un dhe homologun e tij nga Koreja Veriore, pak kohë para takimit të...

Shqiperia

Turqia mbron Llallen nga amerikanet

I paralajmëruar disa herë nga ambasada amerikane me burg, i refuzuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit që i bllokoi hyrjen në SHBA dhe i braktisur nga kahu...

Bota Opinion

Fushata Globale Anti-Erdoğan

Nga Behar Kaceli Për të gjithë ata që e kanë ndjekur rrjedhen e ngjarjeve në Turqi dhe sidomos këto dy vitet e fundit, kanë vënë re një angazhim global Anti...

Rajoni

I forti i Kosovës kërkon mbrojtje

Njeriu më i fortë në Kosovës, Bujar Muli, që njihet me ngritjen e peshave, kërkon mbrojtje. Ai njihet edhe si njeriu që ndalë me duart veturën pavarësisht se...