ArkivaSeptember 2018

Bota

Tërmet i fuqishëm godet Ishujt Fixhi

Një tërmet prej 6,6 ballësh ka ndodhur në ujërat e Ishujve Fixhi në Oqeanin Paqësor. Qendra Amerikane për Vrojtime Gjeologjike njoftoi se tërmeti ka ndodhur me...

Bota

Çavuşoğlu nesër vizitë në Francë

 Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu nesër do të realizojë një vizitë zyrtare në Francë. Në një deklaratë me shkrim nga MPJ e Turqisë...

Teknologji

Hakohen 50 milionë llogari Facebook-u

Facebook njoftoi se “pothuajse 50 milionë” nga përdoruesit e tij janë lënë të ekspozuar nga një gabim i sigurisë së rrjetit social. Kompania tha se sulmuesit...

Rajoni

HOXHA: NUK KEMI MBROJTJE INSTITUCIONALE

Prokurori i prokurorisë speciale të Kosovës, Sylë Hoxha, ka kërkuar mbështetje për kolegët e tij në punën e tyre.“Të flitet ndonjë fjalë e mirë për ta dhe të...

Bota

Një tërmet 5.3 ballë godet Indonezinë

Një tërmet me fuqi prej 5.3 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur provincën Aceh në ishullin Sumatra të Indonezisë. Agjencia për Meteorologji, Klimë dhe...