ArkivaJanuary 2019

Bota

BBC akuzohet për shkelje në Rusi

Vëzhguesit e mediave në Rusi thonë se kanë zbuluar “shkelje” të kryera nga shërbimi i BBC World News në Rusi. Agjencia ruse, Roskomnadzor, ka thënë se tani...

Shqiperia

Anulohet tenderi për unazën

Dështon sërish tenderi për ndërtimin e lotit të parë të unazës së re të Tiranës. Pas anulimit herën e parë, për shkak të mashtrimit nga ana e kompanisë DH...

Bota

Minus 65 gradë, ngrin Amerika

Verilindja e Shteteve të Bashkuara po përjeton një acar edhe më të ashpër se në Antarktidë. Veçanërisht në Çikago, gjithçka ka ngrirë. Termometri arrin deri 45...

Bota Opinion

IZRAELI, NJË SHTET GENOCIDI

Nga Dr Mahathir bin Mohamad   Malajzia nuk e njeh Izraelin; nuk ka lidhje diplomatike me të, nuk i lejon malajzianët të vizitojnë Izraelin dhe nuk i...

Bota

Bolton kërcënon haptazi Venezuelën

Këshilltari i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për sigurinë kombëtare, John Bolton tha se do të përgjigjen ashpër ndaj ndonjë...