ArkivaSeptember 2020

Opinion

Turqit po luajnë një lojë të zgjuar

Nga: Bulent Orakoglu Deklaratat e Agjencisë së Lajmeve Reuters të raportuara si lajme të hapura nisën një reagim të madh në të gjithë botën. Deklarata nga një...

Opinion

Edi Rama, mos luaj me dy porta!

Nga: Ayhan Demir Anadolu Agency publikoi një lajm spikatës në 25 shtator. Të paktën ia arriti të tërheqë vëmendjen time. Së pari le ti hedhim një sy titullit:...

Opinion

TURQIA DHE MESDHEU…!

Nga Savash Veliu Nga Departmenti Amerikan u paralajmerua se ajo do braktis Lindjen e Mesme dhe ca shtete si Franca, Rusia, israeli, Turqia e tjerë filluan...

Bota

Kalın: Turqia është pranë Azerbajxhanit

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın tha se Turqia qëndron në anën e Azerbajxhanit përballë sulmeve të Armenisë. Në një postim nga llogaria e tij...